SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Beslag 13486101
nr 1348 6101
Beslag
till spjällband, 1800-tal, nysilver. Längd: 13 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 september 2020
kl 18:29:49
20/9 10:30:26
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.